"Ta mała, osiemset kilkadziesiąt osób licząca wspólnota zmobilizowała się przed 20 laty, aby w trudnych czasach zbudować kościół. (...) Życzę całej parafii wytrwania i stałego umocnienia w wierze i miłości".

Ks. kard. Karol Wojtyła (św. Jan Paweł II)

na zakończenie wizytacji w Pobiedniku 5/6 VI 1977 r.

Pielgrzymka do miejsca pochodzenia błg. Rodziny Józefa i Wiktorii ULMÓW

Zapraszamy na Pielgrzymkę Parafialną do miejsca pochodzenia bł. Józefa i Wiktorii ULMÓW w Markowej k. Łańcuta

Termin Pielgrzymki: 22.06 (sobota)

Program Pielgrzymki:

- godz.6.30 Msza święta w kościele na rozpoczęcie pielgrzymki

- nawiedzenie kościoła w Markowej oraz Muzeum Rodziny Ulmów

- zwiedzanie zamku w Łańcucie

Koszt: 80 zł (przejazd oraz ubezpieczenie)

Zapisy: do 13.06 w zakrystii lub kancelarii wraz z wpłatą
              (przy zapisie należy podać PESEL).

Zaproszenie ofertowe

Parafia  pw. św. Wojciecha w Pobiedniku Małym ogłasza

Zapytanie Ofertowe na wybór Wykonawcy zadania pn.:

„Remont i renowacja ołtarza głównego w kościele pw. św. Wojciecha BM w Pobiedniku Małym”

w ramach dofinansowania z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków

Wszystkie pliki Zapytania Ofertowego dostępne w wersji pdf na stronie Urzędu Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce

Z wynikami Zapytania Ofertowego można się zapoznać na stronie parafialnej (Zakładka: 'Inwestycje Parafialne')

(2 VI 2024)

Dzisiaj I niedziela miesiąca: ofiary na ołtarz dla Matki Bożej Nieustającej Pomocy można składać w imiennych kopertach. Lista Ofiarodawców będzie wywieszana w gablocie oraz na stronie internetowej parafii.

Kalendarz Liturgiczny:

W czwartek świętowaliśmy Uroczystość Bożego Ciała.

Dziękuję wszystkim uczestnikom procesji Bożego Ciała za świadectwo wiary w rzeczywistą i prawdziwą, choć ukrytą przed naszymi oczami, obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

Szczególnie dziękuję mieszkańcom Rejonów, którzy w tym roku przygotowali piękne ołtarze:

- mieszkańcom MORGÓW i „za lasem” (I ołtarz)

- mieszkańcom KOMORY  – dół (II ołtarz)

- mieszkańcom POBIEDNIKA WIELKIEGO „góra”(III ołtarz)

- mieszkańcom KOLONII (IV ołtarz)

Bóg zapłać również:

- Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich za niesienie figury Matki Bożej i feretronu z obrazem

- dzieciom w strojach Komunijnych za niesienie obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy

- Strażakom z OSP za niesienie baldachimu i krzyża

- rodzicom za przyjście z dziewczynkami do sypania kwiatów i z chłopcami z dzwonkami

- Lektorom i ministrantom za służbę przy ołtarzu

- p. Organiście za prowadzenie śpiewu

Od piątku rozpoczęła się Oktawa Bożego Ciała. Msze święte z procesjami wokół kościoła w poszczególne dni będą odprawiane – tak jak w ubiegłe lata - za mieszkańców poszczególnych Rejonów. Do niesienia baldachimu podczas Oktawy proszę mężczyzn z poszczególnych Rejonów.
Ofiary składane na składkę w czasie Mszy świętych od mieszkańców są przeznaczone na świeże kwiaty do kościoła w czasie letnim.

- poniedziałek: Msza święta w intencji mieszkańców POBIEDNIK WIELKI -bloki

W tym dniu będziemy gościli w naszym kościele błg. Bernardynę Jabłońską w jej relikwiach, które przywiozą siostry Albertynki z Igołomi.

- wtorek: Msza święta w intencji mieszkańców POBIEDNIK WIELKI „dół”

- środa: Msza święta w intencji mieszkańców POBIEDNIK MAŁY

- czwartek: Msza święta w intencji mieszkańców MORGÓW i „za lasem”

- piątek: I piątek miesiąca i okazja do spowiedzi świętej – zwłaszcza dla dzieci praktykujących pierwsze piątki miesiąca.
W tym dniu obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Jezusa Chrystusa – z tej okazji poświęcimy wianki z tegorocznych kwiatów i ziół. Z racji uroczystości w ten piątek nie ma postu.

- sobota: Niepokalanego Serca NMP. W tym dniu odwiedziny chorych w domach od godz. 8.30.

Msza święta zamówiona przez mieszkańców Pobiednika Wielkiego gromadzących się przez miesiąc maj na majówkach przy kapliczce NMP – zostanie w ich intencji odprawiona w środę 4 XII.

Bóg zapłać za złożone w ubiegłą niedzielę życzenia, kwiaty  oraz piękną albę i komżę z okazji 30 rocznicy święceń kapłańskich !
W duchu wdzięczności Panu Bogu za łaskę powołania kapłańskiego ofiaruję dla naszego kościoła ornat do sprawowania Mszy świętej za wstawiennictwem bł. Rodziny Ulmów – w którym po raz pierwszy odprawiona zostanie Msza święta w naszym kościele w I sobotę miesiąca lipca wraz z różańcem do bł. Józefa i Wiktorii ULMÓW.

W najbliższym czasie Sakrament Małżeństwa zamierzają zawrzeć:

- Tomasz JURCZYK – zam.: Pobiednik Mały

- Patrycja ROMANOWICZ – zam.: Pobiednik Mały

OFIARY ZŁOŻONE NA POTRZEBY NASZEGO KOŚCIOŁA I PARAFII:

- w ostatnią niedzielę na składkę złożono: 1275 zł.

BÓG ZAPŁAĆ ZA KAŻDĄ ZŁOŻONĄ OFIARĘ !

składane w niedziele ofiary są przeznaczone na bieżące wydatki parafii:

- opłaty za prąd

- śmieci

- podatki

- ubezpieczenie kościoła

- bieżące naprawy

Niedziela Oktawa (2 VI)

godz. 8.00: + Marianna, Stefan i Jan KORZEC

godz. 11.00: + Zofia CYGAN

godz. 15.00: W intencji mieszkańców Rejonu BRZOSTEK

Poniedziałek (OKTAWA)

godz. 18.00:  W intencji mieszkańców Rejonu POBIEDNIK WIELKI - bloki