"Ta mała, osiemset kilkadziesiąt osób licząca wspólnota zmobilizowała się przed 20 laty, aby w trudnych czasach zbudować kościół. (...) Życzę całej parafii wytrwania i stałego umocnienia w wierze i miłości".

Ks. kard. Karol Wojtyła (św. Jan Paweł II)

na zakończenie wizytacji w Pobiedniku 5/6 VI 1977 r.

I SOBOTA MIESIĄCA

I SOBOTA MIESIĄCA - MSZA ŚWIĘTA O GODZ. 18.00 ORAZ NABOŻEŃSTWO MAJOWE Z PROŚBAMI DO BŁ. RODZINY ULMÓW

(prośby można składać do skrzynki przy ołtarzu miłosierdzia bożego)

Zaproszenie ofertowe

Parafia  pw. św. Wojciecha w Pobiedniku Małym ogłasza

Zapytanie Ofertowe na wybór Wykonawcy zadania pn.:

„Remont i renowacja ołtarza głównego w kościele pw. św. Wojciecha BM w Pobiedniku Małym”

w ramach dofinansowania z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków

Zainteresowani Wykonawcy mogą zapoznać się z szczegółami Zapytania Ofertowego na stronie parafialnej (Zakładka: 'Inwestycje Parafialne')

Wszystkie pliki Zapytania Ofertowego można pobrać w wersji pdf poprzez stronę Urzędu Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA
(28 IV 2024)

W ubiegłą niedzielę nasza parafia świętowała uroczystość odpustową św. Wojciecha.

Bóg zapłać wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w przebieg naszych uroczystości: strażakom z OSP w Pobiedniku Małym, Paniom z KGW.

Bóg zapłać rodzicom młodzieży bierzmowanej którzy złożyli ofiarę na potrzeby naszego kościoła – jako dar ołtarza za 3 letnie przygotowanie swoich dzieci do Sakramentu bierzmowania !

Młodzież bierzmowana może dziś po Mszach świętych w zakrystii odebrać pamiątkę z bierzmowania.

Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.

Kalendarz Liturgiczny:

W tym tygodniu rozpoczynają się Nabożeństwa Majowe. Będziemy w nich uczestniczyć przez cały miesiąc przed Ikoną NMP w kościele, po Mszy świętej o godz. 18.00.

W środę na rozpoczęcie Nabożeństw Majowych poświęcona zostanie nowa figura NMP w kapliczce w Pobiedniku Małym – przy niej odbędzie się pierwsze Nabożeństwo Majowe na które zapraszam wszystkich parafian ! (proszę o przyniesienie książeczek do śpiewania).
Zakończenie Nabożeństw Majowych przy kapliczkach w tym roku, z racji przypadającego Święta Bożego Ciała 30.05, odbędzie się przy kapliczce NMP w Pobiedniku Wielkim dnia 29.05.

Starajmy się tak zorganizować nasz czas w tym miesiącu, aby nie zabrakło naszej obecności na Nabożeństwach Majowych w kościele i przy kapliczkach.

- poniedziałek: św. Katarzyny z Sieny, dziewicy i doktora Kościoła – Patronki Europy;

- czwartek: św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła;

- piątek: Uroczystość NMP Królowej Polski.

Msze święte tak jak w niedziele: godz. 8.00, 11.00 i 15.00.

W tym dniu obchodzimy również Święto Konstytucji 3 Maja. Myślimy o tych wszystkich, którzy przez 123 lata walczyli w czasie zaborów o odzyskanie utraconej niepodległości. Dzisiaj żyjemy w bardzo niespokojnych czasach, które nie wiemy co przyniosą dla naszej Ojczyzny, naszych rodzin i nas samych – dlatego módlmy się za przyczyną NMP Królowej Polski za naszą Ojczyznę ! Po Mszy świętej o godz. 11.00 przejdziemy na cmentarz parafialny, aby zapalić znicze i złożyć kwiaty na grobie Powstańców Styczniowych;

- sobota: św. Floriana, męczennika – patrona Krakowa.

I sobota miesiąca – Msza święta oraz Nabożeństwo Majowe wraz z prośbami do błogosławionej Rodziny Ulmów o godz. 18.00. Prośby można składać w tym tygodniu do skrzynki wystawionej przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia – gdzie znajdują się relikwie błogosławionych męczenników.

Odwiedziny chorych w domach z Komunią Świętą od godz. 8.30.

W maju będziemy obchodzić Święto Bożego Ciała. W tym roku o przygotowanie ołtarzy na procesję Bożego Ciała proszę mieszkańców następujących Rejonów:

I ołtarz (przy figurze NMP): MORGI i „za lasem”

II ołtarz (przy domu p. Kryzów): POBIEDNIK WIELKI – góra

III ołtarz (przy sklepie): KOMORA

IV ołtarz (przy krzyżu): KOLONIA

Wieniec dożynkowy na Uroczystość Wniebowzięcia NMP (15.08) proszę w tym roku o przygotowanie w imieniu całej parafii - mieszkańców Rejonu: KOLONIA i BRZOSTEK.

OFIARY ZŁOŻONE NA POTRZEBY NASZEGO KOŚCIOŁA I PARAFII:

- w ostatnią niedzielę na składkę złożono: 1516 zł.

BÓG ZAPŁAĆ ZA KAŻDĄ ZŁOŻONĄ OFIARĘ !

składane w niedziele ofiary są przeznaczone na bieżące wydatki parafii:

- opłaty za prąd

- śmieci

- podatki

- ubezpieczenie kościoła

- bieżące naprawy

Niedziela (28 IV)

godz. 8.00: W intencji parafian

godz. 11.00: + Andrzej GASIK 7 rocz. śm.

godz. 15.00: + Barbara i Władysław CABOŃ, +Marek PISKORZ

Poniedziałek  godz. 7.00:  + Maria KOTAŚ

Wtorek       godz. 18.00:
+ Zofia CYGAN

Środa (z Nowenną do NMP)

godz. 18.00: + Aniela, Franciszek, Jan SZOT

Czwartek   godz. 18.00: + Zygmunt WOJTASZEK

(Uroczystość NMP Królowej Polski)

godz. 8.00: + Stanisława WOJTACHA

godz. 11.00: + Stanisława, Stanisław, Leszek BIEROŃ oraz + Helena i Antoni KRUPA

godz. 15.00: W intencji Bogu wiadomej

Sobota  godz. 18.00 (z prośbami do bł. Rodziny Ulmów):
+ Jerzy STYPUŁA 3 rocz. śm.

Niedziela (5 V)

godz. 8.00: + Joanna i Ryszard SOKOŁOWSCY

godz. 11.00: W intencji Adriana w 18 rocz. urodzin – dziękczynna z prośbą o dary Ducha św.

godz. 15.00: W intencji parafian

Nekrologi